Te wnętrza ułatwią Ci utrzymywanie porządku!

0
2878

Ciągle walczysz o porządek w domu? Stosujesz różne metody, jednak jedno jest niezmienne – w Twoim mieszkaniu ciągle panuje nieład? Jeśli tak, to sprawdź, jak urządzić mieszkanie, by mieć zawsze nim porządek. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Zastanawiasz się, dlaczego niektórzy bez problemu utrzymują porządek, nie poświęcając na sprzątanie więcej czasu, niż Ty? Jak to się dzieje, że często wystarczy tylko na bieżąco odkładać swoje rzeczy i raz w tygodniu odkurzyć i umyć podłogę, by dom wyglądał na posprzątany na błysk? Okazuje się, że rozwiązanie jest bardzo proste. To styl, w którym urządzone jest mieszkanie, jak i odpowiednio zaplanowane przestrzenie do przechowywania sprawiają, że w Twoim domu jest o wiele czyściej.

Modne wnętrza

Nie bez powodu w ostatnich latach dominuje moda na minimalistyczne wnętrza. Pokochaliśmy styl skandynawski, bo zakłada on prostotę, jak i wizualnie sprawia wrażenie spójnego i przytulnego. Co więcej, jest on łatwy do aranżacji i klasyczny. Jasne ściany, proste meble, wygodna przestrzeń do przechowywania, to wszystko czego potrzebujemy, by utrzymywać w domu porządek.

Minimalizm

Modny styl skandynawski zakłada minimalizm. Ilość ozdób jest w nim bardzo ograniczona, a przestrzeń ma być przede wszystkim praktyczna i nowoczesna. Większość przedmiotów jest schowana w odpowiednich meblach, a wyeksponowane są tylko te rzeczy, które są naprawdę warte uwagi. Tym samym sprzątanie staje się o niebo łatwiejsze, a przestrzeń nie jest zagracona.

Ograniczanie przedmiotów

By cieszyć się wnętrzami w stylu minimalistycznym konieczne jest pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów. Warto poświęcić na to jeden dzień i dokładnie przejrzeć wszystkie rzeczy, a potem podzielić je na podstawowe 3 kategorie: rzeczy, które zostają, rzeczy, które sprzedajemy i rzeczy, które oddajemy – biednym i potrzebującym. W ten sposób otoczysz się przedmiotami, z których faktycznie korzystasz.

Dobrze zaplanowana przestrzeń do przechowywania

Utrzymanie porządku w mieszkaniu wymaga dobrego rozplanowania przestrzeni. Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce. W ten sposób bałagan tworzy się o wiele wolniej. Odkładanie na bieżąco wszystkich przedmiotów sprawia, że zachowanie porządku odbywa się mimochodem, bo staje się prostym nawykiem.

Zatrudnienie pomocy domowej

Jeśli chcesz mieć czysto w mieszkaniu, jednak nie masz czasu na żadne porządki, to zastanów się nad zatrudnieniem pomocy domowej. Z tego rozwiązania korzysta coraz więcej osób! Nic dziwnego, skoro znacząco podnosi to jakość życia i jest genialną inwestycją dla każdej zapracowanej osoby. Jeśli interesuje Cię sprzątanie w Warszawie to skorzystaj ze specjalnych portali, na których znajdziesz ogłoszenia sprzątaczek z okolicy. Możesz obejrzeć profile kandydatek, przeczytać więcej o podejmowanym zakresie obowiązków, a także sprawdzić referencje od poprzednich klientów. Taki sposób poszukiwań pomocy domowej jest bardzo wygodny. Już na samym wstępie możesz zdecydować się na kilka kandydatek, z którymi umówisz się na rozmowę i dzień próbny.

Wiele czynników wpływa na czystość mieszkania. Począwszy od jego aranżacji, poprzez odpowiednią przestrzeń do przechowywania, a skończywszy na ilości i trybie życia domowników. Jeśli lubisz porządek to skorzystaj z porad zawartych w tym artykule i pamiętaj, że nie ma nic złego w oddelegowania swoich obowiązków innym, jeśli chcesz zyskać więcej czasu na swoje pasje, czy odpoczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here