5 najbardziej niesamowitych lotnisk świata

0
3891

Lądowanie nad głowami plażowiczów? Na środku oceanu? Brzmi jak abstrakcja? Nic z tych rzeczy – na tych lotniska to codzienność. Zobaczcie jak działają najbardziej niesamowite lotniska świata!

5. Port Lotniczy na greckiej wyspie Korfu

Pas startowy praktycznie w całości otoczony jest przez wodę. Co ciekawe, przy każdym starcie i lądowaniu wstrzymany jest ruch samochodów na znajdującej się w pobliżu drodze.

4. Port Lotniczy na Maderze

Port lotniczy na Maderze położony jest w nietypowym miejscu – z jednej strony otoczone jest pasmem wysokich gór, a z drugiej oceanem. Przez wypadek w 1977 został okrzyknięty drugim najniebezpieczniejszym lotniskiem w Europie i mogą tu lądować jedynie najlepsi piloci. Nie zraża to turystów – port obsługuje w sumie 2 mln pasażerów rocznie.

3. Port Lotniczy Gibraltar

Na lotnisku znajduje się unikalne w skali świata skrzyżowanie. Pas startowy przecięty jest bowiem drogą Winston Churchill Avenue, prowadzącą do przejścia granicznego z Hiszpanią. Na czas startu i lądowania samolotów ruch samochodów jest wstrzymywany 🙂

2. Lotnisko Agatti Aerodrome, Lakszadiwy

Pas startowy długości 1291 metrów zachwyca wspaniałym położeniem na wąskim odcinku jednej z wysp – po jego obu stronach ciągną się piaszczyste plaże i rafy koralowe Morza Lakkadiwskiego.

1. Lotnisko Juliana na wyspie Sint Maarten (Karaiby)

Często pokazywany w telewizji obrazek z lądowania samolotów. Pas startowy oddzielony od wody niewielką plażą udostępnioną turystom. Samoloty podchodząc do lądowania lecą mniej więcej 10-20 metrów nad głowami plażowiczów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here