Torby EKO – nieprzemijający trend

0
3639

Wielu wydawało się, że ekologizm to jedynie chwilowy kaprys, jednak na chwilę obecną wiadomo już, że jest to trend głęboki, który ingeruje w wiele aspektów naszego życia. A czy Ty jesteś modna?

Bawełna vs. folia

W Twojej garderobie nie może zabraknąć toreb bawełnianych, które są świetną alternatywą m.in. dla toreb foliowych. Możesz zabierać je ze sobą na zakupy, a także używać na co dzień: są idealne na drugie śniadanie, które nie mieści się do Twojej małej torebki czy na strój treningowy. A to dopiero początek.

Torby ekologiczne są przyjazne dla środowiska. Mimo że są droższe niż te foliowe, to jednak mają dużo więcej zalet. Przede wszystkim ekotorby są wykonane z bawełny, czyli mówimy o materiale pochodzenia naturalnego, który ulega szybkiej biodegradacji. Co więcej, jest bardzo wytrzymały: w jednej torbie bawełnianej można spokojnie przenosić do 15 kg.

Warto w tym miejscu podkreślić, że torby, które są wykonane z surowej bawełny bez dodatków środków chemicznych (czyli są jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska), nie nadają się do prania w pralkach. To, z jakiego rodzaju materiału jest wykonana Twoja torba, możesz sprawdzić, odczytując jej metkę.

Torby foliowe z kolei są zwykle jednorazowego użytku. Co więcej, kupujesz je w sklepie, by przenieść swoje zakupy (najczęściej spożywcze) do domu, a następnie wyrzucasz do śmieci – przecież proces rozkładu 1 torby foliowej może potrwać nawet 400 lat!

Ekotorby – design

Najpopularniejsze ekotorby są w kolorach kremowym (co zwykle oznacza, że nie są bielone) i czarnym. Jednak to nie kolor jest najważniejszy, a nadruk. To za jego pośrednictwem można się wyrazić i zaprezentować światu swój sposób myślenia. Na torbie mogą znaleźć się śmieszne lub refleksyjne napisy, z którymi zwykle właściciel się utożsamia, np. „Niewiniątko” czy „Jeśli umiesz coś wymarzyć, to potrafisz to osiągnąć”. Popularne są też grafiki nawiązujące do kina i literatury.

Ekologia jest trendy!

Pamiętaj, że używając toreb ekologicznych, jesteś nie tylko modna, ale i dbasz o środowisko naturalne. Co więcej, możesz wyrażać siebie, dzięki designerskim nadrukom umieszczanym na torbach! Czy już jesteś modna?

eManzana

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here