Wyhoduj zioła z ołówka!

0
3504

Jakiś czas temu pisaliśmy na Designsekcji o biodegradowalnych papierosach, których „inicjator” wpadł na pomysł, by wyrzucane na ulicę niedopałki mogły z czasem zamienić się w rośliny. No to teraz popatrzcie na swoje burko i sprawdźcie czy nie walają się na nim kupki ołówków lub kredek „ogryzków”, które do pisania już się nie nadają (bo za krótkie), jednak jakoś tak ciężko się z nimi rozstać. 

Jeśli jednak od zawsze byliście zwolennikami wyrzucania „resztek” piśmienniczych przyborów do kosza, a przy okazji ekologia nie jest wam obca, prezentujemy dziś nowy ciekawy pomysł typu „coś z niczego”. Otóż istnieje sposób, by ołówkowy, drewniany śrut, który pozostaje nam po wielomiesięcznym użytkowaniu grafitów, zamienić w nic innego, jak własny kącik zielarski.

Sprout pencils to ołówki które posiadają sprytną końcówkę z nasionami ziół. Jeżeli już „ogolisz” te przybory temperówką prawie do zera, wystarczy po prostu odwrócić je i umieścić w ziemi. Przy odrobinie ogrodniczej czułości każdy ołówek powinien wyrosnąć na roślinę, którą można urozmaicić codzienne posiłki, np. bazylię, kolendrę, koper, miętę, pietruszkę, szałwię, rozmaryn lub tymianek. Aby zmaksymalizować szanse na sukces kiełkowania, każdy z nich wyposażony został w trzy nasiona.

Zobacz również: Ryba, która tworzy podwodną sztukę

Źródło: firebox.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here