Zakochana w sztuce Yulia

0
3171

Czy możliwe jest zakochanie się w sztuce? Owszem! Fascynacja estetyką i artyzmem wypływa prosto z serca artysty, staje się nieodłącznym elementem jego życia – pasją.  Dzieła stworzone w przypływie inspiracji są najwiarygodniejszą formą deklaracji miłości do sztuki. Moskiewska artystka, Yulia Brodskaya jest przykładem w pełni świadomego okazywania takiego uczucia. Obiektem jej miłości stał się niezwykły w swojej prostocie…papier.

Kompozycje Yulii są wyrazem chęci zaznaczenia, iż papier ma ogromną wartość, można wykorzystać go na wiele sposobów, a jednym z nich jest poświęcenie go  jako medium do tworzenia sztuki. Jego prostota jest pięknem, które wymaga od artysty kreatywności,  dlatego papier i artysta uzupełniają się wzajemnie –  artysta bez materiału nie stworzyłby żadnego dzieła, a arkusz bez artysty byłby po prostu czystą kartką. Technika tworzenia z papieru nie jest ograniczona żadnymi zewnętrznymi czynnikami. Nie jest zależna od rozwoju technologicznego, nie potrzebuje zaawansowanych urządzeń. Artysta ma swobodę tworzenia, wykorzystuje wyłącznie własną inwencję twórczą i oczywiście… papier, nożyczki i klej.

Yulia Brodskaya widzi w arkuszach papieru możliwość okazywania uczuć, wyrażania myśli i przedstawiania indywidualnego sposobu patrzenia na świat. Papier jest dla niej siłą i  motywacją do działania. Jej praca jest bardzo żmudna, ale uczy staranności, dbałości o szczegóły i wewnętrznego spokoju. Artystka poświęca wiele godzin na stworzenie dzieła, ale nie uważa tego za czas stracony, przeciwnie – w swoim zaangażowaniu widzi sens tworzenia. Jej prace, obdarzone nadzwyczajną precyzją, są aktem miłości. Brodskaya stara się rozwijać swój talent, dzięki czemu jej pracę stają się coraz bardziej wszechstronne, a kompozycje – coraz bardziej zaawansowane.

Ilustracje Rosjanki zadziwiają swoim kunsztem. Swoją wizualną atrakcyjność zawdzięczają perfekcyjnej grze świateł i cieni oraz niezwykłemu sposobowi łączenia barw. Prace o niezliczonych walorach artystycznych wykorzystywane są między innymi we wzornictwie użytkowym.

Zobacz również: Kobiety-owady

Źródło: belopotosky.comdemilked.comartyulia.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here