Zatkane rury świeżo po remoncie mieszkania – co poszło nie tak?

0
3150

Remont mieszkania to doskonały moment, by wszystko zaczęło wyglądać inaczej. Dzięki kilku prostym zabiegom stare ściany przestają przypominać ser, a nowe meble nadają wnętrzu zupełnie innego charakteru. Jednak najgorzej jest, jeśli świeżo po remoncie łazienki czy kuchni napotykamy na znaczący problem – zatkane rury. Jakie są możliwości tego stanu rzeczy?

Niewłaściwa eksploatacja

              Zatkane rury zawsze mogą pojawić się w wyniku niewłaściwej eksploatacji. To efekt remontu oraz tygodni przed nim. Nasze włosy, większe przedmioty, trochę piasku, być może elementy zaprawy, kleju, gładzi i wielu innych odpadów. Wówczas zatykają one odpływ i doprowadzają do braku przepływu wody. Co więcej, tego efektem może być trwałe uszkodzenie kanalizacji i konieczność wymiany rur, np. poprzez firmy renomowane, które znaleźć można między innymi na stronie https://www.stankan.pl/udraznianie-rur-kanalizacyjnych/.

Zły montaż

              Czasem jednak problemem nie jest sama eksploatacja, ale wręcz przeciwnie, niewłaściwie przeprowadzony remont. Wówczas okazuje się, że rury nie zostały dobrze wstawione lub odpływ jest pod złym kątem, by woda mogła swobodnie ściekać. Dlatego tak ważne jest, by kontrolować cały proces podczas pracy nad zmianami w kanalizacji, w odpływach do toalety czy w syfonach prowadzonych z kranów łazienkowych czy kuchennych. Okazać się bowiem może, że problemem nie jest sama kanalizacja i wzywanie profesjonalistów nie musi być konieczne.

Błędy w odpływach

              Jeśli po remoncie pojawiają się te same problemy, co przed – a czasami zdarza się właśnie tak – to wówczas wiemy już, że problemem może być cały budynek czy cała kanalizacja, nie tylko fragment, który wymienialiśmy. Wówczas niezwłocznie należy wejść na stronę na https://www.stankan.pl/udraznianie-rur-kanalizacyjnych/ lub poszukać innych firm, które zagwarantują wysoką jakość usług oraz doskonały sposób na zmiany w całym systemie, by uratować sprawność każdego systemu kanalizacyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here