Odkryj wydarzenia w nadchodzącym sezonie letnim, na które warto wybrać się do Warszawy

0
4722

Oferta kulturalna stolicy jest nieporównywalna z jakimkolwiek miastem w Polsce. Nie da się ukryć, że teatralny sezon letni, który przed nami, będzie okazją do zobaczenia wielu ciekawych wydarzeń i wielu ciekawych spektakli. A że lato to przyjemna, lekka i spokojna pora, to tym chętnie wybieramy się na spektakle komediowe. Co ciekawego warto zobaczyć?

Królestwo komedii

Wiele teatrów czerwiec i część lipca traktuje bardzo poważnie. Choć spora grupa widzów chciałaby, aby teatralne emocje dotyczyły ich każdego dnia, o każdej porze, to niewątpliwie tylko kilka z miejsc na mapie kulturalnej Warszawy jest warto odwiedzin także w tym czasie. Między innymi jest to miejsce, gdzie komedie grano od zawsze i gdzie przyjemność zawsze miesza się z uczuciem sytości intelektualnej. Warto poszukać teatrów, które dają rozrywkę na najwyższym poziomie – właśnie pod postacią komediową.

                                                                                  

Żona od zaraz

Sztuka Edwarda Taylora to unikatowa komedia o każdym z nas. Ideą nadrzędną jest… posiadanie żony. Niezamężny mężczyzna, który liczy na intratny kontrakt i awans zawodowy, musi zmierzyć się z wymaganiami szefa co do… poznania drugiej połowy swojego pracownika. Problem pojawia się wówczas, gdy żon zaczyna być więcej, a awans z każdą chwilą zamienia się miejscami z katastrofą. Angielską sztukę w polskim wydaniu można zobaczyć w czerwcu. A bilety? Na https://teatrkomedia.pl/.

Hiszpańska komedia omyłek

Choć wiadomo, że to Brytyjczycy są mistrzami komedii w stylu qui pro quo, to jednak hiszpański temperament też może o sobie od czasu do czasu dać znać. Chodzi tu o dzieło Marco Cavallaro Zaręczony pogrążony, która opowiada historię mężczyzny wplątanego w fatalne zbiegi okoliczności, a który z tych zbiegów nie może się wydostać. Warte zobaczenia! Po bilety zapraszamy do Teatru Komedia i na stronę https://teatrkomedia.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here