5 najbardziej niesamowitych hoteli na świecie

0
5925

Odwiedzając najciekawsze miejsca na świecie, oczekujemy przede wszystkim doświadczeń związanych z ogromem atrakcji, na które czekaliśmy całe życie. Niezwykle istotnym elementem, wpływającym na nasza ocenę wyjazdu, są hotele. Muszą one wyróżniać się niesamowitym wystrojem i luksusem, który sprawi, że nie będziemy chcieli z nich wyjeżdżać.

Tego typu placówek jest mnóstwo, dlatego wybór tej najlepszej jest niezwykle trudny. Jednak nasza lista 5 najbardziej niesamowitych hoteli na świecie z pewnością sprawi, że będzie on nieco łatwiejszy.

Meksykański luksus

Nasze zestawienie rozpoczynamy od Meksyku, gdyż kraj ten zyskuje coraz większa popularność na rynku turystycznym. Jeżeli się tam udamy, warto odwiedzić Zacatecas i zatrzymać się w tamtejszym Hotel Quinta Real Zacatecas. Został on zbudowany na bazie XIX-wiecznej arenie do walki z bykami.

Klimatyczne elementy architektury sprzed 200 lat, bujna roślinność oraz 5-gwiazdkowy luksus – z pewnością nie będziecie zawiedzeni.

Wypoczynek na słoniu

Egzotyczną podróż kontynuujemy w Indonezji, a ściślej mówiąc, na wyspie Bali, gdzie mieści się urocza miejscowość Ubud. Tam zaś możemy rozkoszować się klimatem Elephant Safari Park Lodge – hotelu, w którym słonie odgrywają najważniejszą rolę. Dostaniemy możliwość obserwowania tych majestatycznych zwierząt, a nawet przejechania się na ich grzbietach.

Do tego wszystkiego należy dodać utrzymaną na najwyższym poziomie bazę usługową.

Kościelne atrakcje

Z Azji udajemy się do Europy, gdzie czekają na nas wspaniałe zabytki belgijskiego Mechelen. To niewielkie miasto znane jest z ogromnego uroku, związanego z europejską historią.

Właśnie taki jest również hotel Martins Patershof, który mieści się w… kościele. Gotycka architektura oświetlona światłem z witraży została połączona z pełni wyposażonymi, klimatyzowanymi pokojami, w których odpoczniemy po całym dniu zwiedzania.

Mroźny klimat

Wszyscy, którzy uwielbiają zimowy klimat, powinni udać się do Szwecji. Lapońska wioska Jukkasjärvi zapewni nam mnóstwo niezapomnianych widoków, a także Icehotel, który jest największym tego typu budynkiem wykonanym głównie z lodu i śniegu. Gdy nadchodzą cieplejsze miesiące, topi się, pozostawiając po sobie jedynie wodę. Każdego listopada zostaje jednak zbudowany od nowa, oferując podróżnym wypoczynek w skórach reniferów.

Pomimo mroźnych warunków (około 5 stopni Celsjusza), placówka zapewnia nam saunę oraz przyjemnie zaaranżowane pokoje.

Podwodny raj

Na koniec udajemy się na Malediwy, gdzie możemy odpocząć pod wodą. Mowa o Conrad Rangali Island Resort, który położony jest na wyspie Rangali.

Relaks na wygodnych łóżkach wokół przepływających ryb i rekinów z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here