Czym jest coolsculpting?

0
1502

Coolsculpting jest nieinwazyjną metodą usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Polega to na kriolipolizie, czyli zamrażaniu komórek tłuszczowych. Powoduje to ich śmierć, a dzięki temu nasz organizm w łatwy sposób pozbędzie się nadmiaru kilogramów. Zamrażanie tkanki tłuszczowej najczęściej stosuje się na brzuchu, pośladkach, udach, ramionach, a także na twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Specjalne urządzenie zasysa skórę, po czym następuje zamrażanie komórek tłuszczowych. Na początku zabiegu możemy odczuwać lekki dyskomfort, jednak po chwili powinniśmy się odprężyć. W zależności od części ciała coolsculpting może trwać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Wpływ na długość zabiegu ma także ilość tkanki tłuszczowej, którą chcemy usunąć. Po zabiegu czeka nas masaż, który ma za zadanie rozmrozić i pobudzić krążenie krwi.

Przed przystąpieniem do zabiegu powinniśmy się umówić na wizytę z lekarzem, który powie nam jakie efekty możemy uzyskać. Z reguły do pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej potrzebne są 2-3 zabiegi, które musimy wykonać co około 6 tygodni. Zamrażanie tkanki tłuszczowej wymaga od nas wcześniejszego przygotowania. Kilka dni przed zabiegiem powinniśmy pić minimum 1,5 litra wody. Po samym zabiegu również musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie, żeby komórki tłuszczowe mogły zostać szybko wydalone z organizmu.

Zamrażanie komórek tłuszczowych przyniesie nam oczekiwane efekty, jednak wymaga od nas trochę cierpliwości. Po około 6 tygodniach od pierwszego zabiegu zobaczymy efekty, ale w przypadku dużego nadmiaru tłuszczu będziemy musieli poczekać kilka miesięcy. Długie oczekiwanie na efekty wiąże się z tym, że coolsculpting jest nieinwazyjnym zabiegiem, który wspomaga naturalne procesy metaboliczne.

Dla kogo przeznaczone jest zamrażanie komórek tłuszczowych?

Coolsculpting jest polecany osobom, które chcą się pozbyć opornego tłuszczu. W procesie odchudzania tkanka tłuszczowa spala się równomiernie z całego organizmu. Jednak czasem na brzuchu, udach bądź pośladkach zostaje jej nadmiar, który znika w bardzo wolnym tempie. W takiej sytuacji zamrażanie tkanki tłuszczowej będzie dobrym rozwiązaniem. Musimy pamiętać o odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej po zabiegu, żeby otrzymane efekty zostały z nami na dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here