Cristian Girotto i dziecięce grymasy

0
2754

Przepis na oryginalność? Na początek koniecznie odrobina wyobraźni, następnie  nutka pasji i kreatywności, szczypta optymizmu oraz garść zapału do pracy. Wszystko trzeba precyzyjnie wymieszać i odstawić do… podziwiania!

Niewątpliwie taką recepturę wykorzystał Cristian Girotto, który postanowił przewrócić normalność do góry nogami. Zainspirowany faktem, iż dorośli marzą o powrocie do niewinnego dzieciństwa, odmłodził ich twarze. Niestety nie wynalazł eliksiru młodości, ale stworzył niezwykłe grafiki przedstawiające wizerunek dorosłych osób w ciałach dzieci.

Projekt  L’ Enfant Extérieur Cristiana Girotta to seria zmodyfikowanych komputerowo fotografii, które wykonał Quentin Curtat. Paryscy artyści, łącząc swoje siły, stworzyli innowacyjny pomysł na sposób postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. W każdym dorosłym można znaleźć coś z dziecka: grymasy, tajemnicze, podstępne uśmiechy, dziecięce zakłopotanie, ciekawość świat. A wszystkie te cechy można odczytać patrząc na uwydatnione  elementy twarzy– wielkie zdziwione oczy, szeroki uśmiech bez ząbków czy pąsowe policzki. Autorzy zdecydowali się pozostawić oznaki dorosłości na swoim miejscu być może po to, aby uświadomić ludziom, że od tego nie da się uciec.

Cristian Girotto jest mistrzem manipulacji fotograficznej.  Jego prace są wizualnymi metaforami rzeczywistości. Za pomocą prostego przekazu przedstawia elementy, na które zwykle nie zwraca się uwagi, a z ludzi wydobywa to, co jest głęboko ukryte w ich wnętrzu.

Zobacz również: Kreatywne talerze dla dzieci

Źródło: facebook.com | Cristian Girotto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here