Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

0
1499

Skandynawskie wnętrza cieszą się popularnością już od wielu lat. W tym stylu można urządzić nie tylko konkretne pomieszczenie, ale też całe mieszkanie. A jak jest z kuchnią? Czy taki styl jest odpowiedni? Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim jest wyjątkowo przyjemna i nie sprawia żadnych trudności. Tak na dobrą sprawę wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad.

Jak wygląda kuchnia w stylu skandynawskim?

Kuchnia w tym stylu skandynawskim charakteryzuje się prostotą i minimalizmem. Nie znajduje się w niej zbyt wiele dodatków. Dominują w niej jasne oraz pastelowe barwy. A w szczególności biel, to ona jest królową. W kuchni urządzonej w tym stylu znajdziemy wiele elementów, które są wykonane z naturalnych surowców. Oprócz tego popularnością cieszą się dodatki wykonane ze stali nierdzewnej. Ogromną zaletą stylu skandynawskiego jest to, że potrafi skutecznie powiększyć optycznie, nawet najmniejszą kuchnię. Wystarczy dobrać do niej odpowiednie meble i kolory.

Jakie meble wybrać od kuchni w stylu skandynawskim?

W kuchni skandynawskiej powinny znajdować się głównie meble, które są wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, czy kamień. Wnętrze dzięki temu staje się lekkie i subtelne. Dominującym kolorem powinna stać się biel. Główną cechą szafek kuchennych powinna być praktyczność i funkcjonalność. Ponieważ to nich mają być umieszczane wszelkie przedmioty do użytku codziennego. Na wierzchu powinno się znajdować jak najmniej bibelotów.

Co do pozostałych mebli ich wybór powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia. Nie ma co się decydować na ogromny stół i masywne, drewniane krzesła, skoro nasza kuchnia nie posiada zbyt pokaźnych wymiarów. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku małej kuchni jest zastosowanie wyspy.

Czy w kuchni skandynawskiej znajdują się dodatki?

Mimo, że kuchnia w stylu skandynawski wyróżnią się prostotą, niewielka ilość dodatków może się w niej znaleźć. Trzeba się tylko trzymać jednej zasady, należy zachować umiar. Jeżeli poszukujemy dekoracji, które jeszcze bardzie uatrakcyjnią naszą kuchnię, należy pamiętać, żeby wybierać takie, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Najpopularniejszymi dodatkami do kuchni skandynawskiej są: pojemniki, drewniane tace, bawełniane tekstylia oraz zioła w doniczkach. Co do oświetlenia, najczęściej stosowanymi są lampy oraz kinkiety, które są wykonane z betonu lub metalu.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/kuchnia-w-stylu-skandynawskim-jak-ja-zaaranzowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here