Metody leczenia wypadania włosów

0
1405

Choć wypadanie włosów w większej mierze dotyczy mężczyzn, to jednak kobiety popadają w większą panikę widząc coraz większą ilość włosów na szczotce. Jeżeli wypadanie włosów nie ma podłoża chorobowego, to najczęściej jest efektem niewłaściwej ich pielęgnacji lub diety.

Jak właściwie pielęgnować włosy?

Bardzo często łysienie spowodowane jest niewłaściwą pielęgnacją włosów. Źle dobrane szampony, zbyt ostre szczotki, częste farbowanie lub trwałe ondulacje negatywnie wpływają na kondycję włosów i cebulki, które nie produkują nowych włosów. Przede wszystkim trzeba dobrać szampon do rodzaju włosów. Najlepsze są szampony ziołowe lub lecznicze, które wzbogacone są o składniki odżywcze. Od czasu do czasu na słabe włosy można nałożyć odżywki.

Ważnym zabiegiem dla włosów jest codzienne szczotkowanie, które pobudza mieszki włosowe. Szczotka powinna być miękka, by nie uszkadzała włosów. W przypadku włosów wypadających można korzystać ze specjalnych szczotek ze światłem podczerwonym. Efekty przynoszą jednak tylko na początkowym etapie wypadania włosów. Na osłabienie włosów niekorzystny wpływ ma także wysoka temperatura, a więc wszystkie suszarki o dużej mocy, lokówki i prostownice.

Wypadanie włosów leczenie

Jeżeli mimo właściwej pielęgnacji włosy wypadają, to znak że problem jest poważniejszy i należy podjąć leczenie łysienia. Nie jest to proste, bo wypadanie włosów może być skutkiem niedoboru białka, żelaza lub cynku. Może być też skutkiem niewłaściwego poziomu hormonu lub efektem innych chorób towarzyszących.

Niedobór mikroelementów można szybko wyeliminować za pomocą mezoterapii i zmiany diety. Mezoterapia jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na bezpośrednim wstrzyknięciu substancji odżywczych do skóry na głowie. Cebulki zostaną pobudzone do wytwarzania włosów. Zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie. Zamiast koktajli odżywczych można stosować zastrzyki z osocza bogatopłytkowego, które przynosi znacznie lepsze efekty.

Wypadanie włosów leczenie można także prowadzić przy pomocy lasera. To bardzo skuteczna metoda, ale przynosi efekty po półrocznym stosowaniu dzień w dzień. Kto nie może pogodzić się z łysieniem, nie ma wyjścia. Alternatywą jedynie może być przeszczep lub ich implanty, ale to zabiegi z bardzo wysokiej półki kosztujące po kilka tysięcy złotych.

Leczenie łysienia należy rozpocząć jak najwcześniej, wtedy jego efekty będą lepsze, a koszty niższe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here