Jak urządzić pokój dla gości?

0
3939

Przygotowanie pokoju dla gości może być bardzo przyjemnym doświadczeniem. Jest coś satysfakcjonującego w tworzeniu przestrzeni, która da naszym bliskim poczucie bezpieczeństwa, komfortu i pozwoli im czuć się mile widzianym. Tylko jak tego dokonać, by nie wydawać fortuny i nie remontować całego mieszkania?

Od czego zacząć?

Kiedy zaczniesz planować jak urządzić pokój gościnny, zastanów się, czego sam oczekiwałbyś po hotelowych apartamentach i spróbuj dostosować pomieszczenie do tego standardu. Oczywiście nie chodzi o to, by tworzyć coś rodem z pięciogwiazdkowych pensjonatów, ale by wykorzystać meble i akcesoria, które budują przyjazną atmosferę i jednocześnie są bardzo funkcjonalne.

Najważniejsze jest odpowiednie łóżko. Nie dawaj swojemu gościowi najstarszego, najbardziej sfatygowanego materaca, jaki posiadasz. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na nowy mebel, to najlepiej w takiej sytuacji zainwestować w porządny materac dmuchany. Te nowsze są naprawdę wygodne, a po wyjeździe gości nie będą zagracać pokoju. Równie istotny jest dobór pościeli. Musi być ona pachnąca, wyprasowana i przyjemna w dotyku. Dowiedź się, czy Twój gość nie ma alergii np. na pierze i wybierz kołdrę, która będzie dla niego bezpieczna. Nie zapomnij też o zestawie ręczników, z których Twoi goście będą mogli korzystać podczas pobytu.

Miejsce na zadomowienie

Ciągłe potykanie się o własne walizki to nic miłego. Przez to goście mogą czuć dyskomfort, ponieważ nie mają możliwości zadomowić się w danym miejscu. W pokoju dla nich na pewno powinna znaleźć się więc szafa lub chociażby niewielka komoda, w której zmieszczą się ubrania, buty, kurtki i walizki. Warto też zadbać o to, by uporządkować na półkach wszystkie nasze osobiste przedmioty. Można zostawić zdjęcia lub książki, jednak już listy, rachunki i inne rzeczy, które nie są przeznaczone dla gości, powinny zniknąć. Nie chcesz przecież, by pokój dla gości przypominał schowek. Dlatego też nie trzymaj w nim starych ubrań, zabawek, zepsutych mebli.

Co oprócz łóżka i szafy?

Oprócz podstawowych mebli w pokoju gości powinny znaleźć się też takie, przy których będą mogli odpocząć i przygotować się do wyjścia. Warto więc zainwestować w wygodny fotel, który będzie mógł służyć do czytania. Toaletka lub biurko to też bardzo dobry pomysł. Teraz już prawie nikt nie rusza się bez swojego laptopa, a trzymanie go na łóżku nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Dobre oświetlenie

Jednym z największych błędów w wystroju wnętrz jest nie zwracanie uwagi na oświetlenie. A tak naprawdę to właśnie ono buduje atmosferę i wpływa na to, czy w pomieszczeniu przyjemnie spędza się czas. Oprócz światła głównego w pokoju gości powinna znaleźć się też lampka nocna i do czytania. Pamiętaj o tym, że Tobie łatwo przemieszczać się po swoim domu nawet wtedy, kiedy jest słabo oświetlone, jednak dla gości nawet przejście do łazienki w nocy może być sporym wyzwaniem. Pozostawienie niewielkiej latarki na szafce będzie więc niezwykle miłym gestem.

Zapewnij prywatność

Być może wiesz, że wielkie drzewo za oknem zamaskuje wszystko, co się dzieje w pokoju, ale Twój gość może już nie mieć takiej pewności. Wybierz pokrycia okien, które nie tylko dodadzą uroku, ale także zapewnią ochronę prywatności i umożliwią błogie wylegiwanie się. Możesz zdecydować się na grube zasłony, rolety lub żaluzje – wszystko będzie lepsze, niż gołe okno.

 

Artykuł powstał we współpracy z Nawigator Nieruchomości Sodo&Sokół

zarządzanie nieruchomościami

www.nawigator-nieruchomosci.pl
Zarządzanie i administrowanie nieruchomościami w Warszawie i Krakowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here