Jak wybierać czapki na zimę?

0
2701

Wydawać by się mogło, że czapka na zimę ma być po prostu taka, aby było nam w niej ciepło. Jednak nie w każdej czapce będziemy wyglądać dobrze. Inną czapkę dobrać należy do twarzy okrągłej, a inną do kwadratowej czy trójkątnej. Inne nakrycia głowy są odpowiednie dla panów, a inne dla pań. Dobrze wyposażony w czapki zimowe sklep internetowy czy stacjonarny zaoferuje nam ich szeroki wybór. Jak wybrać z nich taką, która będzie dla nas najodpowiedniejsza?

Materiał czapki

Ważnym elementem, który trzeba sprawdzić przed zakupem czapki, jest to, z czego została ona wykonana. Najlepiej sprawdzają się czapki z naturalnych włókien, np. z wełny, bawełny czy kaszmiru. W ich składzie może się znajdować dodatek elastanu czy poliamidu, ale jak najmniejszy. Takie czapki świetnie izolują głowę i uszy od zimna i wiatru, a przy tym pozwalają skórze oddychać. Sztuczne czapki sprawdzą się raczej jako gadżet do stylizacji.

Jak dobrać kolor czapki?

Czapki zimowe w hurcie i w detalu dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Dostępne są czapki uniwersalne – czarne czy szare, w różnych odcieniach – jak i czapki pastelowe i utrzymane w żywych, wyrazistych kolorach. To już od kupującego zależy, który typ kolorystyczny wybierze. Odcień generalnie powinien być wybrany według typu urody kobiety lub mężczyzny.

Czapka dopasowana do kształtu twarzy

Pod uwagę przy kupowaniu czapki trzeba brać nie tylko typ kolorystyczny urody czy materiał, z jakiego czapka jest zrobiona, ale również i to, jaki kształt ma twarz danej osoby. Twarz owalna jest najłatwiejsza w kwestii doboru odpowiedniej czapki, ponieważ każdy fason będzie wyglądał w jej przypadku tak samo dobrze.

Twarz okrągła będzie wymagała zharmonizowania jej z czapką, która wysmukli rysy. Czapki z pomponem są bardzo wskazane, tak jak i asymetryczne. Unikać trzeba czapek obcisłych. Jeśli mamy twarz trójkątną, to świetnie prezentuje się ona w czapkach w modelu beanie czy czapkach uszatkach. Z kolei twarz kwadratowa będzie dobrze wyglądać w czapce o grubych, dekoracyjnych splotach. Małe, opinające mocno głowę czapki będą zaś przy twarzy kwadratowej prezentować się niekorzystnie.

https://jakob.pl/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here