Jakie oświetlenie wybrać?

0
1712

Wybór oświetlenia do wnętrza to z pozoru błaha sprawa. Jednak położenie geograficzne sprawia, że przez przynajmniej pół roku musimy wspomagać się sztucznym oświetleniem. Bardzo ważne jest aby w odpowiedni sposób dobrać światło, takie które będzie odpowiadało naszemu stylowi życia, a także uzupełniało wystrój naszego domu. Wybór stylowych lamp wzbogaci nasze wnętrze, a czasami wystarczy zmienić abażur na lampę, aby odświeżyć nasze mieszkanie.

W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać światło żółte, które jest delikatniejsze i w łagodny sposób otula naszą przestrzeń. Białe światło jest bardziej jaskrawe, pobudzające do działania, ale na dłuższy czas może się nie sprawdzić i wręcz denerwować.

Jeżeli nasza praca w głównej mierze opiera się na pracy przy biurku, lub mamy dzieci w wieku szkolnym, które muszą odrobić lekcje. W takich wypadkach sprawdzi się lampka, oświetlająca dość małą przestrzeń z góry, najlepiej o białym strumieniu światła. Natomiast jeśli chcemy się odprężyć po pracy i spędzić miło czas przed telewizorem lub czytając książkę, wybierzmy oświetlenie o ciepłej barwie, delikatne i punktowe. Tutaj sprawdzi się kilka lamp w jednym pomieszczeniu, lampy podłogowe czy stojące gdzieś na komodzie czy szafce. Warto wtedy wybrać ładny abażur do lampy, nie koniecznie w jednym wzorze, mogą być o różnej barwie czy fasonie. Ważne aby razem pasowały do wnętrza i tworzyły spójną całość, miały jakiś element wspólny.

Klosz na lampie sprawi, że światło będzie rozproszone. W nowoczesnych wnętrzach w stylu loftu świetnie sprawdzą się duże, masywne lampy na wzór tych używanych w starych fabrykach. W trendach są też lampy które składają się z oryginalnych żarówek, zainstalowanych na końcach przewodów, owiniętych w ciekawy sposób. Zachwycają swoją prostotą i surową formą. Dla ludzi lubiących proste rozwiązania, dobrym wyborem będą szklane abażury na lampy. Żyrandol z przeźroczystego szkła, z pewnością oświetli całe pomieszczenie, sprawdzi się też nad stołem. Szklane lampy występują w wielu ciekawych formach i kształtach, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here