Sprzątanie domu – tanie i naturalne, jak zacząć? 

0
3074

Sprzątanie z pewnością nie należy do jednej z najprzyjemniejszych czynności, którą lubimy spędzać w wolnym czasie. Jeżeli pod uwagę weźmiemy również koszty narzędzi do sprzątania oraz środków czystości, może wejść nam całkiem spora kwota. Jak temu zapobiec? Poniżej znajdują się rozwiązania oraz wskazówki jak sprzątać mieszkanie w sposób naturalny, a do tego zaoszczędzić. Z pewnością przypadną wam do gustu. Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/naturalne-i-tanie-sprzatanie/

Domowe rozwiązania, które pomogą wam w sprzątaniu

Domowe nie znaczy gorsze, a wręcz przeciwnie. Środki czystości, które przygotujesz sama w domu będą nawet lepsze od tych, które kupisz w sklepie. Sama przekonasz się, że w odstawkę pójdzie ponad 90% dotychczasowo stosowanych przez Ciebie detergentów. Te 10%, które zostanie z pewnością naruszy Twojego budżetu domowego i będziesz sobie mogła na to pozwolić. 

Domowe środki czystości bowiem, nie tylko będą świetnie sprawdzać się swojej roli, ale również dzięki nim będziemy mogli zaoszczędzić. Dla większej obrazowość i przykładu powiedzmy, że wydajecie na środki czystości miesięcznie 200 zł, skali roku jest to kwota 2400 zł. Nie są to małe pieniądze. Z pewnością dobrze będzie je oszczędzić. 

Domowe środki czystości 

Ocet– jest to dosłownie magiczny produkt, jeżeli chodzi o sprzątanie. Jego działanie jest absolutnie niesamowite. Wielkim atutem octu jest również jego cena. Za butelkę zapłacimy około 2 zł. Będzie w stanie usunąć nawet największe zabrudzenia. 

Soda oczyszczona – pranie dywanu, czyszczenie ubrań czy też odetkanie rur to zadanie specjalne właśnie dla niej. Najlepiej jest ją kupować przez internet w dużych kilogramowych paczkach, ponieważ kupowanie małych saszetek, w których jest zaledwie kilka gram sody jest bardzo nieopłacalne i nie ekonomiczne. 

Cytrusy – poradzi sobie zarówno z zabrudzeniami jak jest odstraszanie komarów. Posiada właściwości antybakteryjne, dzięki czemu idealnie nadaje się jako środek czyszczący. 

Alkohol – w tym przypadku do czyszczenia idealnie sprawdzi się spirytus lub czysta wódka. Wiadomo, nie jest to już taki tani koszt, ponieważ jedna z tańszych wódek półlitrowych to koszt około 15 zł. Jeśli jednak dostaliśmy ją w prezencie i nie mamy co z nią zrobić, to okaże się idealna do usunięcia ciężkich plam lub idealnie nada się jak środek dezynfekujący.

Zobacz też: http://www.zaciszek.pl/w-jaki-sposob-urzadzic-lazienke/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here