Inteligentne oświetlenie – dlaczego warto postawić na „smart żarówki”?

0
4233

Inteligentne domy mają za zadanie przynosić oszczędności i zapewniać jeszcze większy komfort życia. Co jednak z inteligentnym oświetleniem? Na rynku jakiś czas temu pojawiły się „smart żarówki”. Wcale nie potrzeba specjalnych instalacji czy drogich technologii, aby zastosować je w dowolnym domu, w wybranej lampie. Dlaczego warto postawić na inteligentne oświetlenie w formie „smart żarówek”?

Czym są „smart żarówki”

„Smart żarówki” wizualnie praktycznie nie różnią się od klasycznych odpowiedników. Sposób działania jest również bardzo podobny do produktów, które są nam najlepiej znane. Różnic jest jednak znacznie więcej niż podobieństw, a dwie z nich wysuwają się na prowadzenie. Mamy na myśli przede wszystkim możliwość dostosowania parametrów oświetlenia, a także oszczędności. „Smart żarówki” wykorzystują bowiem technologię LED. Takie produkty oferuje sklep Azzardo.

Doceniamy tego typu rozwiązania, bo finalnie wpływają na obniżanie rachunków za prąd, a co najważniejsze, podwyższają komfort korzystania z domowych przestrzeni. Są wygodne w zastosowaniu, a początkowy wydatek w produkty typu inteligentne żarówki, szybko przeradza się w długoterminową inwestycję.

Korzyści ze stosowania inteligentnych żarówek

Technologia LED, jaką spotykamy w inteligentnych żarówkach, oznacza oszczędności w ostatecznym rozrachunku. Takie żarówki pobierają znacznie mniej prądu od klasycznych rozwiązań. Praktycznie się nagrzewają, dlatego zastosowane w lampach w pokojach głównie dzieci i młodzieży, podwyższają bezpieczeństwo korzystania z tych przestrzeni.

LED-owa technologia jest nam również znana z tego, że pozwala na dostosowanie natężenia, temperatury barwowej światła, a także kolorystyki. Innego natężenia oraz koloru światła potrzebujemy w salonie, sypialni czy łazience. Możliwość precyzyjnego dostosowania tych parametrów, którą oferują „smart żarówki”, oznacza czynienie dowolnych pomieszczeń bardziej komfortowymi, ale i klimatycznymi.

Inteligentne żarówki – w zależności od wybranej oferty – mogą oferować znacznie więcej funkcji. Działają na WiFi, więc wystarczy dedykowana aplikacja na urządzenie mobilne, by nimi sterować, bez wstawania z kanapy i podchodzenia do wyłącznika oświetlenia. Dodatkowo można pokusić się  o synchronizację oświetlenia z muzyką bądź aromatyzerem. „Smart żarówki” są nierzadko wyposażanie w czujniki ruchu i zmierzchu. Z jednej strony podnosimy swój komfort życia, z drugiej zaś dom czynimy bardziej bezpiecznym. Czujniki te mogą się uruchamiać nie tylko wykrywając obecność jakiejś osoby, ale i pod nieobecność domowników. Symulacja, że ktoś jest w środku, zdecydowanie odstrasza potencjalnych intruzów.

„Smart żarówka” może kosztować nawet 200 zł za sztukę, dlatego wymianę wszystkich żarówek w zastosowanym oświetleniu, należy dokładnie przemyśleć. Miejmy jednak na uwadze, że żarówki tego typu będą działać przez nawet kilkanaście lat, a wygoda sterowania oświetleniem i ustawiania jego parametrów, to coraz częściej nasze główne oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here