Portrety na kawie – VIDEO

0
4116

Przyjemny zapach kawy o poranku, jej delikatna konsystencja, wykwintny smak oraz  artystyczny sposób podania… Niczego więcej nam nie potrzeba, aby dzień zaczął się dobrze. Natomiast  gdyby taką kawę zaparzył i  zaserwował nam profesjonalny barista, na przykład Mike Breach, niewątpliwie przez cały dzień bylibyśmy w siódmym niebie.

Jak się okazuje i z kawy można zrobić dzieło. Mike Breach jest dowodem na to, że ów sztuka może osiągnąć wyrafinowaną formę. Nowojorski artysta zasłynął z tworzenia portretów na mlecznej piance kawy latte. Inspiracja urodziła się podczas parzenia napoju dla gości hotelowych. Wystarczyło kilka eksperymentów i zabawa przerodziła się w rzemiosło artystyczne. Wszystko zaczęło się od formowania  bardzo prostych motywów – serc, listków czy kwiatków, jednak punktem kulminacyjnym stały się skomplikowane, realistyczne portrety. Narzędziem pracy baristy jest wyłącznie bambusowy szpikulec, za pomocą którego mężczyzna, niczym pędzlem malarskim, wyraża swój talent.

Jedyną wadą dzieł nowojorczyka jest ich nietrwałość. Można je podziwiać  tylko ok. 3 minut, potem czar pryska, a portret znika. Chyba, że ktoś zdąży utrwalić go na zdjęciu. W kolejce po swoje „kawowe portrety” ustawiają się już gwiazdy światowej popkultury, więc może i ty chciałbyś zerknąć na swój wizerunek, unoszący się na twojej ulubionej latte?

Zobacz również: Porcelanowy kubeczek, który pomieści w sobie shota espresso i jednego papierosa

Źródło: vimeo.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here