Powiększ optycznie pokój za pomocą fototapety

2
4920

Fototapety nie wychodzą z mody – pozwalają w łatwy sposób odmienić mieszkanie, zakryć nierówne ściany i ożywić przestrzeń. To nie koniec ich zalet. Umiejętnie dobrana grafika potrafi optycznie powiększyć przestrzeń. Jak wybrać fototapetę do małego pomieszczenia, aby uzyskać efekt głębi?

Wybór fototapety optycznie powiększającej wnętrza to dobre rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń. Aby uzyskać efekt 3D, zastosuj tapetę przedstawiającą krajobraz lub elementy architektoniczne.

Oddalający się horyzont

Jeśli chcesz, możesz wybrać wielkoformatową fotografię z naturalnym pejzażem. Sprawdzą się krajobrazy morskie z oddalającym się horyzontem czy widok gór na tle jeziora. Ważne, aby grafika oddawała naturalną głębię tych miejsc, która sprawi, że pokój będzie wydawał się dłuższy niż jest w rzeczywistości. Widok z perspektywy lotu ptaka na wielkie miasto czy skłębione chmury można zastosować też w dużym pokoju – otworzy nową, dekoracyjną przestrzeń.

Widok uliczki

Efekt złudzenia uzyskasz też, stosując na ścianach wielkoformatowe zdjęcia tuneli, kolumn, łuków, przejść, uliczek i innych elementów architektury, które tworzą oddalającą się perspektywę. Mnóstwo propozycji fototapet powiększających pomieszczenia oferują firmy produkujące tapety. PIXERS posiada nawet kategorię nazwaną „Optyczne Powiększenie”. Można znaleźć tam inspiracje i gotowe produkty do swojego domu.

pixers-2Nie tylko realistyczne zdjęcia

Fototapeta nie musi być wiernym odwzorowaniem rzeczywistości. Jeśli lubisz proste linie i minimalizm, możesz wybrać graficzne przedstawienia. Szkice powinny mieć wiele ukośnych linii, aby pogłębić pokój. Tak jak na poniższym zdjęciu, gdzie zastosowano fototapetę PIXERS na jednej ze ścian, uzyskując niesamowity efekt trójwymiarowości. Uliczka staje się przedłużeniem korytarza, natomiast ściany mają swoja kontynuację w elewacji kamienic. Prosty i genialny trik.

Kilka wskazówek aranżacyjnych

Jeśli wnętrze jest małe, postaw na jasne kolory ścian i dodatków. Poziome linie poszerzą ścianę, pionowe sprawią, że pokój będzie wydawał się wyższy. Zadbaj też o dobre oświetlenie wnętrza. Na ścianie przeciwległej do ściany wyłożonej fototapetą możesz zawiesić lustro, które dodatkowo powiększy optycznie pomieszczenie.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here