Praktyczne sposoby na organizację przestrzeni w mieszkaniu

0
5657

Praktyczne sposoby na organizację przestrzeni w mieszkaniu

Odpowiednia organizacja przestrzeni w mieszkaniu stanowi nie lada wyzwanie. Zwłaszcza gdy mówimy o niewielkim mieszkaniu w bloku. Warto więc poznać kilka sposobów, które pomogą nam w efektywnym zarządzaniu wolną powierzchnią w domu. Producenci akcesoriów prześcigają się w nowych propozycjach, które sprawiają, że organizowanie przestrzeni w mieszkaniu staje się przyjemnością. Dostępne na rynku gadżety (m.in. produkty WENKO) podbijają serca swą funkcjonalnością.

Okiełznaj nieład w butach

Im większa liczba domowników, tym więcej butów, które można znaleźć dosłownie wszędzie – w przedpokoju, pod łóżkiem, a nawet w salonie. Przechowywanie obuwia jest bardzo ważne. Nie tylko pomaga w odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni, ale sprawia, że buty nie niszczą się tak szybko. Szafki na buty to podstawowy sposób na przechowywanie obuwia. Mogą być one wykonane z drewna, materiału tekstylnego, metalu lub tworzywa sztucznego. Rodzaj szafki na buty oraz jej styl powinniśmy dopasować do charakteru pomieszczenia, w którym ma się ona znaleźć.

Szafki na buty mogą być również zastąpione otwartymi regałami, które pomieszczą w sobie od kilku do kilkunastu par obuwia. Ich zaletą jest to, że widzimy, jakie buty się na nich znajdują. Ponadto dzięki stałemu, swobodnemu dostępowi powietrza mamy pewność, iż obuwie, w którym chodziliśmy, na przykład po deszczu bez problemu wyschnie.

Kapcie oraz mniejsze buty (np. sandały, baleriny) możemy z powodzeniem przechowywać w pionowych organizerach na obuwie. W ten sposób zajmą one zdecydowanie mniej miejsca.

Praktycznie i stylowe szafki na buty

Szafki na buty mogą w sobie łączyć inne funkcje, nie tylko przechowywanie obuwia. Jednym z przykładów jest połączenie wieszaka na ubrania wraz z półką na buty. Tego typu mebel możemy postawić w przedpokoju, aby móc wygodnie zdjąć buty oraz okrycie wierzchnie, wracając z pracy lub ze szkoły. Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w lusterko, w którym możemy przejrzeć się przed wyjściem z domu.

Inną propozycją jest szafka na buty z siedziskiem. Taki mebel również może znaleźć się w przedpokoju. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy rozsiąść się na siedzisku podczas zakładania lub zdejmowania obuwia.

Jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią, możemy zdecydować się na wieszak na buty, który powiesimy na przykład na drzwiach. Można go w prosty sposób zamontować, a także w każdym momencie zdemontować. Podobnym rozwiązaniem jest teleskopowy organizer na obuwie, który sprawdzi się zarówno w garderobie, jak i przedpokoju.

Przechowywanie w mieszkaniu – nie tylko buty

Właściwa organizacja przestrzeni w mieszkaniu to nie tylko przechowywanie butów, ale również właściwe wykorzystanie każdej, wolnej powierzchni. Produkty WENKO pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni, która dotychczas była nieużywana. Dla przykładu jest to miejsce pod łóżkiem. Dzięki pojemnym organizerom możemy skryć pod nim pościel na zmianę, koce czy też zimowe ubrania latem, jeżeli nie dysponujemy osobną garderobą i miejscem w szafie.

Produkty WENKO ułatwiają organizację przestrzeni również w łazience. Przykładem są różnorodne półki, które możemy przymocować zarówno do ściany, jak i do kabiny prysznicowej. W ten sposób zawsze będziemy mieli pod ręką kosmetyki oraz inne drobiazgi. W większych łazienkach możemy zdecydować się na regały, które pomieszczą zdecydowanie więcej przedmiotów.

Produkty WENKO mogą również zagościć w naszej garderobie. Producent oferuje wysokiej jakości stojaki na ubrania, szafki, a także regały na obuwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here