Tapicerowana ściana – elegancki pomysł do sypialni

0
2707

Szukasz pomysłu na efektownie prezentującą się aranżację w swojej sypialni? Jeżeli lubisz oryginalne rozwiązania, pomyśl o tapicerowanej ścianie!

Ściana wyłożona tapicerką to stylowy pomysł do sypialni – najczęściej jest ona umieszczana przy wezgłowiu łóżka, dlatego też dodatkowo może pełnić funkcję podpory pod głowę w trakcie czytania czy oglądania telewizji. Firmy, które zajmują się tapicerowaniem ścian, oferują swoim klientom najróżniejsze wzory i materiały, dzięki którym pokój może wyglądać niepowtarzalnie – jest w czym przebierać, gdy myślisz o takim unikatowym pomyśle w swoim domu.

Materiały stosowane do tapicerowania ścian

Najczęściej są to eleganckie materiały takie jak skóra naturalna lub skóra ekologiczna albo też welur lub aksamit, który jest bardzo przyjemny w dotyku i powoduje, że przestrzeń wygląda bardzo szykownie.

Do wyboru są najróżniejsze kolory – największym powodzeniem cieszą się przede wszystkim szarości, beże oraz kolor czarny, które mogą stworzyć luksusową przestrzeń nawet w małym mieszkaniu. Asortyment kolorów jest jednak znacznie szerszy, dlatego też można dobrać je indywidualnie do swojego gustu i planowanej aranżacji wnętrza. Co więcej, kolory można ze sobą łączyć, tworząc efektowne kompozycje.

Wzory tapicerek ściennych

Ściany tapicerowane są w różne wzory – wynika to z konstrukcji tego rodzaju dekoracji ściennych. Podstawą są specjalne kasetony, które mogą mieć kształt prostokątny, kwadratowy, również mogą mieć kształt rombu – taka ściana tapicerowana prezentuje się wtedy naprawdę pięknie. Najczęściej klienci decydują się na kasetony prostokątne układane poziomo, które również optycznie poszerzają pomieszczenie.

Gdzie zamówić tapicerowaną ścianę?

Najlepiej w tym celu skontaktować się z firmami tapicerskimi świadczącymi usługi w tej branży. Jeżeli interesuje cię tapicer w Warszawie, różne oferty znajdziesz bez problemu. Adresy firm zajmujących się tapicerowaniem ścian można znaleźć przez Internet. Na ich stronach można również zapoznać się z ich dotychczasowymi realizacjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here