Giuseppe Veneziano

1
3922

Nie od dziś wiadomo, że dzieła wychodzące spod pędzli malarzy potrafią wzbudzić w oglądającym rozmaite uczucia. Od śmiechu po wzruszenie, od podziwu i zachwytu aż po oburzenie. Jednak dzieła tego włoskiego artysty zdaniem niektórych osób znacznie wykraczają poza granice moralności.

Giuseppe Veneziano urodził 22 lutego 1971 roku w Mazzarino. Jego przygoda ze sztuką rozpoczęła się na studiach z zakresu architektury na Uniwersytecie w Palermo. Po ich ukończeniu podjął pracę w pracowni architektonicznej by po roku otworzyć własną. Zamiłowanie do dość nietypowego stylu malarskiego nabył podczas tworzenia komiksów dla niektórych wydawców. Pierwsze dzieło malarskie Giuseppe Veneziano można było zobaczyć we Włoszech w 2004 roku podczas wystawy „In-Visi”. Wśród eksponatów znalazł się gigantyczny portret Osamy Bin Ladena, jednak największym zainteresowaniem cieszył się portret artysty Maurizio Cattelana z pętlą na szyi. Oba obrazy znalazły się na okładce „Flash & Art”.

Jedne dzieła tego artysty nawiązują do strachu po ataku z 11 września oraz masakry w Madrycie i Londynie, inne są refleksją pomiędzy seksem a przemocą, w których głównymi „bohaterami” są postacie z komiksów czy animowanych filmów wraz z postaciami z historii politycznej XX wieku, a także postacie religijne. Właśnie te wzbudzają najwięcej kontrowersji wśród krytyków sztuki oraz duchownych. Jednak sam Giuseppe protestuje w związku z cenzurowaniem jego prac, gdyż dzięki temu manifestuje on swoje prawo do wolności słowa.

Zobacz również: Kontrowersyjny artysta Andres Serrano

 Źródło: giuseppeveneziano.it

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here