Ogrodowe biuro

0
4622

Wiele osób marzy o swojej własnej enklawie, w której po godzinach można nie tylko w spokoju pracować, ale i umieścić w niej wszystkie te przedmioty i dokumenty, których nie da się okiełznać, gdy domowy salon spełnia jednocześnie funkcję miejsca do pracy. Jeśli borykasz się z takim problemem, przenieś swoje „zabawki” do ogrodu. 

Shoffice to pawilon ogrodowy zaaranżowany na niewielkie biuro. Mieści się on na tyłach domku szeregowego z lat 50. w dzielnicy St. John’s Wood w północno-zachodniej części Londynu. Zgodnie z założeniami, celem projektu było stworzenie funkcjonalnej przestrzeni biurowej w formie falistej „rzeźby”, która w naturalny sposób miałaby wtapiać się w ogród. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki współpracy biura architektonicznego Platform 5 Architects, inżynierów z firmy Morph Structures oraz projektantów z Millimetre.

Przeszklone biuro zajmuje wnętrze bryły z białego dębu amerykańskiego, która kształtem przypomina muszlę. We frontowej części struktury niewielki drewniany taras miękko opada na trawnik. Biały dąb amerykański posłużył także do wykończenia wnętrza biura, w którym znajduje się biurko do pracy oraz funkcjonalna wnęka z półkami do przechowywania dokumentów, a dopływ światła dziennego do miejsca pracy umożliwiają dwa okna dachowe. Czego chcieć więcej?

Zobacz również: Rezydencja „Pod dębami”

Materiały prasowe: Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here