Wizjonerski design: PEUGEOT EXALT

0
2635

Jeżeli ktoś zapytałby was, które auto najlepiej łączy w sobie elegancję Zachodu z wyrafinowanie Wschodu, jaka marka samochodu przyszłaby wam do głowy? Jeżeli nie macie żadnego pomysłu, my wam podpowiemy! W tę koncepcję idealnie wpisuje się Peugeot Exalt – model charakteryzujący się nowatorskim wzornictwem, które z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednemu amatorowi motoryzacyjnego designu. 

Peugeot Exalt jest rozwinięciem wizjonerskiej koncepcji ONYX, którą zaprezentowano po raz pierwszy w 2012 roku. Wkomponowane w nadwozie płaty czystej stali podkreślają wyrazistą stylistykę samochodu, a surowa stal pojawia się także na innych elementach, m.in. na kołach, by wyeksponować ślady frezowania. Stalowe powierzchnie pokrywają także inne elementy samochodu, z którymi nie stykają się ciała jego czterech użytkowników.

Podłokietniki i część siedzenia, która podpiera ramiona zostały wykończone drewnem w ciepłych odcieniach. Górna część kabiny jest wyłożona od dolnej krawędzi okien naturalną, melanżową tkaniną z domieszką wełny, którą wykorzystano także do obicia paneli drzwi, deski rozdzielczej i sufitu. Oddzielająca obie materiały listwa z trójwymiarowym nadrukiem maskuje głośniki systemu Hi-Fi. Jej struktura naśladuje budowę komór bezodbiciowych, w których zakłócenia akustyczne są tłumione przez materiały dźwiękoizolacyjne. Czego chcieć więcej?

Zobacz również:

Materiały prasowe: Peugeot

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here