Czym się należy kierować przy wyborze opraw LED?

0
2759

Obecnie oferta produktowa oświetlenia LED jest bardzo szeroka co pozwala na wybór spośród wielu rodzajów opraw LED. Podczas podejmowania decyzji warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Znaczenie mają wymiary danego pomieszczenia, kolorystyka ścian czy rozmieszczenie mebli. Oczywiście ważne są też indywidualne potrzeby i gust. Na samym wstępie warto określić charakter danego pomieszczenia – czy będzie to przestrzeń domowa, a może użytkowa? Oprawy LED mogą też pełnić różne funkcje np. oświetlenia ogólnego bądź kierunkowego.

Klasyczne oprawy z wymiennymi źródłami światła

Do tej grupy należą klasyczne oprawy LED montowane natynkowo i podtynkowo. Te drugie są przeznaczono do sufitów podwieszanych, które od jakiegoś czasu cieszą się sporą popularnością. Przez długi czas oprawy tego rodzaju były chętnie wybierane, przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Ich zaletą jest również to, że źródła światła są wymienne, a więc w razie potrzeby można je wymienić na nowe.

Nowoczesne panele LED

Panele oferują szeroki kąt świecenia i dostępne są w trzech barwach światła – ciepłej, neutralnej i zimnej. Wyróżniają się także nowoczesnym designem. Panele można montować również na specjalnych linkach, które zwisają z sufitu. Mogą mieć różne kształty i są dość mocno zróżnicowane pod względem mocy. Nowością na rynku są plafony LED z wbudowanym czujnikiem ruchu, które doskonale sprawdzą się np. na klatce schodowej.

Funkcjonalne oświetlenie liniowe LED

To rozwiązanie dedykowane w dużej mierze zastosowaniom przemysłowym i biurowym. Oprawy tego rodzaju występują nawet w klasie wodoszczelności IP65. Sprawdzają się więc wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki (wysoka wilgoć, zapylenie). Mogą mieć formę podtynkową lub natynkową. Stanowią dobre uzupełnienie głównego oświetlenia. Można je zamontować np. nad biurkiem w celu jego dodatkowego oświetlenia.

Oprawy PL/CL

Ciekawym rozwiązaniem wydają się też być oprawy LUMENMAX PL/CL. Sporym ich atutem jest fakt, że cechują się długą żywotnością, a dodatkowo posiadają wymienny moduł LED, którego koszt wymiany jest stosunkowo niski. Oprawy tego rodzaju cechują się też ciekawym, ale klasycznym designem.

Oprawy PL/CL mają klasę energetyczną A+, co zapewnia oszczędne zużycie energii elektrycznej w porównaniu z innymi oprawami LED. Do tego dochodzi wysoka jakość światła (bez efektu stroboskopowego), dobry poziom wierności oddawania barw i niewielka ilość promieniowania ultrafioletowego i podczerwonego. Oprawy LUMENMAX mają dość szerokie zastosowanie. Sprawdzają się doskonale zarówno w mieszkaniach i domach, jak i obiektach użyteczności publicznej.

Sporą zaletą opraw PL/CL jest możliwość płynnej regulacji natężenia światła. Jest to możliwe dzięki ściemniaczowi. Jednocześnie nadają się one do montażu w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności oraz na zewnątrz budynków. Wszystko to za sprawą wysokiego współczynnika ochrony IP44. Dostępne są w wersji natynkowej i podtynkowej. Nie są przy tym trudne w montażu.

Oprawy LUMENMAX PL/CL mają dość zróżnicowaną moc (od 7 do 24W). Dostępne są w kilku kolorach do wyboru. Na uwagę zasługuje również fakt, że zapewniają one efekt rozświetlenia pomieszczeń i optymalny rozkład światła. Dlatego ich popularność cały czas rośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here