Raport Skąpca: LAMPY

0
3127

Lampy pełnią nie tylko funkcję oświetleniową, ale mogą być stylowym dodatkiem do wnętrza lub wręcz stanowić o jego charakterze. Serwis Skąpiec.pl sprawdził, które lampy stojące, ścienne i sufitowe najchętniej wybierali internauci i przygotował rankingi najpopularniejszych produktów. Patronat medialny nad publikacją objął m.in. portal Designsekcja.pl. 

Raport specjalny Skąpiec.pl to nie tylko dane statystyczne i rankingi najpopularniejszych produktów, ale również cenne wskazówki dla osób urządzających dom czy mieszkanie. Czy decydując się na zakup lampy warto kierować się aktualnymi trendami czy też postawić na bezpieczną klasykę? Jak podzielić swoje mieszkanie na oświetleniowe strefy? Gdzie należy umieścić lampę sufitową, a gdzie lepiej sprawdzi się halogen czy kinkiet? Odpowiedzi na te i inne pytania, dotyczące oświetlenia wnętrz, znaleźć można w drugiej części raportu, zatytułowanej „Okiem ekspertów”. Porad udzielają dziennikarze branżowi, projektanci i blogerzy, zajmujący się tematyką „Dom i wnętrze”. Wśród nich znalazł się również punkt widzenia Designsekcji!

Zobacz również: Sztuka użytkowa w Polsce

Lampy stojące

Najistotniejszą kwestią dla ponad 77%, internautów poszukujących w ostatnich miesiącach lampy stojącej był jej rodzaj, czyli to, gdzie będzie umieszczona. Aż 40% potencjalnych kupujących szukało lamp podłogowych, 19,48% wybierało modele nocne, zaś 18,16% – stołowe. Oświetlenie na biurko chciało znaleźć natomiast 18,1% internautów. Niespełna 19% użytkowników Skąpiec.pl w analizowanym okresie korzystało z filtra „Producent”, jednak dla aż 68% z nich nie miało większego znaczenia, jakiej konkretnie marki będzie lampa i zaznaczali opcję „Pozostałe”. Trzech najczęściej wybieranych producentów to: Massive (6,15%), Nowodvorski (5,37%) oraz Kare Design (4,95%).

Lampy sufitowe

W przypadku lamp sufitowych, podobnie jak w stojących, ponad połowa internautów decydowała się najpierw zawęzić swoje poszukiwania do rodzaju lampy. Klasycznych, prostych lamp sufitowych szukało 35,83% użytkowników porównywarki, halogenów – 23,06% z nich, a plafonów 19,72%. Dość dużą popularnością cieszyły się również nowoczesne żyrandole. Wewnątrz filtra „Producent”, który wybierało 26,18% potencjalnych kupujących, pięcioprocentowy próg zaznaczeń przekroczyły firmy: Italux (11,23%), Artemide (10,82%), Massive (6,73%) oraz Lemir (5,37%). Wśród typów lamp sufitowych najczęściej wybieranymi opcjami były: żyrandole, listwy, oprawy punktowe oraz reflektory.

Lampy ścienne

W kategorii „Lampy ścienne” ponad 68% internautów zdecydowało się na skorzystanie z filtra „Rodzaj”. Największą popularnością cieszyły się kinkiety (75,01%), a następnie lampy łazienkowe oraz oświetlenie luster. Statystyki Skąpiec.pl pokazują również, że na wybór opcji „Producent” skusiło się 28,54% użytkowników. Ponownie większość z nich nie wybierała konkretnego producenta – filtr „Pozostałe” zaznaczyło prawie 31% spośród szukających lampy. Lampy ścienne firmy Massive cieszyły się popularnością na poziomie 24,21%, Markslojd 12,76% zaś na trzecim miejscu uplasowały się lampy Philips osiągając 10 punktów procentowych. W przypadku lamp ściennych najchętniej wybierano lampy w nowoczesnym stylu (37,16%), prawie 34% konsumentów zainteresowanych było natomiast oświetleniem do pokoju dziecięcego. Lamp w stylu klasycznym szukało niespełna 21%.

Pełen raport można bezpłatnie pobrać TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here