Video to wizytówka firmy

0
4302

Najpierw Facebook wprowadził możliwość dodawania filmów zamiast zdjęć profilowych, teraz czas na Google. Od kilku tygodni dostępna jest opcja wyświetlania video na wizytówkach firm w Google Maps. Dobre video to must have firm, które nie tylko dbają o wizerunek, ale też walczą o wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

Na razie możliwość dodawania filmów do wizytówek w Google Maps posiadają wybrani użytkownicy, a konkretnie członkowie programu Lokalni Przewodnicy Google. To jednak zapewne tylko kwestia czasu, kiedy Google udostępni tę funkcję szerszemu gronu. Warto wykorzystać tę możliwość, aby wyróżnić się na tle konkurencji i już w wynikach wyszukiwania, zaprezentować mocne strony firmy w pigułce. W pigułce to znaczy w 30 sekund, bo maksymalnie taką długość dopuszcza Google. To wystarczy, by przyciągnąć uwagę, zareklamować swoje usługi i zachęcić do odwiedzenia strony internetowej.

Warto pamiętać o tym, że Google wspiera firmy szybko dostosowujące się do wytycznych czy wykorzystujące najnowsze rozwiązania, które proponuje światowy gigant. Wizytówki posiadające video w Google Maps mogą uzyskać większą liczbę wyświetleń i mieć lepsze pozycje w pozycjonowaniu.

Możliwość wyświetlania filmów zamiast cover photo na firmowym fan page to kolejny przykład tego, jak filmy promocyjne stają się wizytówką firm. Video należy obecnie do najchętniej konsumowanej treści w internecie. Warto w nie zainwestować, a realizację powierzyć profesjonalistom.

Dobra agencja reklamowa przeprowadzi firmę przez cały proces tworzenia filmu promocyjnego – od koncepcji kreatywnej, przez szczegółowy scenariusz, organizację planu zdjęciowego i casting aktorów, po montaż i postprodukcję. Na etapie planowania produkcji warto również zastanowić się, czy film pojawi się tylko w internecie, czy również w innych środkach masowego przekazu. Pozwoli to wybrać odpowiednią licencję regulującą wykorzystanie filmu oraz zawartej w nim muzyki czy lektora.

Nie ma wątpliwości, że Facebook i Google wytyczają trendy w internecie. Warto za nimi podążać, by prowadzić skuteczny marketing swojej marki.

Autor: Citymind.pl – Agencja reklamowa z Wrocławia

logo_citymind.png

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here