Noworocznie w Galerii Dizajn

0
2447

Noworoczne postanowienia to pierwsza odsłona cyklicznego programu, realizowanego w galerii Dizajn – BWA Wrocław na początku każdego roku kalendarzowego. W otwartej pracowni zaaranżowanej w przestrzeni galerii realizowane są warsztaty, wykłady, spotkania i działania twórcze, eksplorujące nowe kierunki i perspektywy dla wybranej dyscypliny dizajnu. 

W 2013 roku tematem działań będzie projektowanie graficzne. Partnerem merytorycznym w realizacji programu wydarzeń jest Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej. W ramach Noworocznych postanowień 2013 współtwórcy programu będą m.in. prezentować wyniki konkursu Projekt roku, realizować warsztaty z poszukiwania wiedzy i przetwarzania informacji o elementach krajobrazu miejskiego oraz pisania o dizajnie, rozmawiać o etyce zawodowej i identyfikacji wizualnej instytucji kultury. Istotnym punktem otwartej pracowni będzie program działań z udziałem dzieci i ich opiekunów, realizowany przez zespół 3D czyli Dizajn Dla Dzieci, stale współpracujący z galerią Dizajn.

Cały program imprezy dostępny jest TUTAJ.

Identyfikację wizualną Noworocznych postanowień zaprojektował Jakub Stępień (Hakobo). Skrzydło w literze N odwołuje się do “teorii czarnego łabędzia” opisującej zaskakujące wydarzenia, których moc oddziaływania zmienia naszą dotychczasową percepcję, czy też sposób organizacji otaczającej nas rzeczywistości. Choć “czarne łabędzie” są nie do przewidzenia, ich “objawienie” zdaje się być logiczną i rzeczywistą konsekwencją wcześniejszych przedsięwzięć. Wśród wydarzeń tego typu, autor koncepcji, libańsko-amerykański eseista Nassism Nicholas Taleb wymienił min. atak terrorystyczny na World Trade Center oraz kryzys ekonomiczny z 2008 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here