Ogrody i dom Moneta

0
5372

Claude Monet to francuski malarz – jeden z głównych przedstawicieli impresjonizmu. Czy jednak podczas oglądania dzieł tego i jakiegokolwiek innego sławnego artysty nie mamy czasem chęci wiedzieć, w jakich warunkach tworzone były obrazy, które obecnie zna cały świat? Redakcja Designsekcji zajrzała zatem do miejsc, które stanowiły inspirację dla Moneta w tworzeniu przepięknych dzieł, gdzie główną rolę odgrywają przepiękne kwiaty, nenufary i zielony mostek…

Dom Moneta otoczony przepięknym ogrodem można zwiedzać w Giverny – niewielkiej miejscowości we Francji, w regionie Górna Normandia. W tym miejscu artysta spędził część swojego życia i tutaj także został pochowany w 1926 roku. Posiadłość i otaczająca ją bujna roślinność ma niemałe znaczenie w konfrontacji ze sztuką Moneta, bo to właśnie ona była inspiracją do wielu dzieł malarza, których tematem są kwiaty, nenufary czy wodny ogród. Któż by nie chciał spędzić chociaż jednaj krótkiej chwili w takim miejscu?

Zobacz również: Przepiękny Kawachi Fuji Garden w Japonii

Tematem ponad 200 dzieł artysty jest staw lub wielokrotnie powtarzany motyw mostu. Monet malował ten własnie wycinek własnego ogrodu z uwagi na to, że jezioro, kwiaty czy nenufary nigdy nie były takie same. Jego celem nie było przedstawianie tych detali, a raczej uchwycenie światła na nie padającego, które zmienia się zależnie od pory dnia, pogody czy pór roku. Poniżej porównać możecie fotografię zielonego mostu z jednym z dzieł Moneta.

Zobacz również: Zielony tunel miłości na Ukrainie

Źródło: giverny-impression.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here